Prečo nás môže baviť Pilates?

Ako inštruktor aerobiku som sa vždy na Pilates pozerala cez prsty... Pripadalo mi to príliš nezáživné a pomalé. Síce som sa po hodine cítila dobre, ale nikdy som nemala pocit, že si to potrebujem ešte zopakovať, nebodaj chodiť na takéto hodiny pravidelne. Dnes mám na to už úplne iný pohľad a vlastne ani neviem, či moja skepsa bola spôsobená inštruktormi, ktorých som stretla alebo mojím vnútorným nastavením.... Teraz sa na to už samozrejme pozerám úplne inak a snažím sa na moju vieru Pilates obrátiť aj podobných skeptikov ako som bola ja.

Najznámejšie benefity pri pravidelnom cvičení Pilatesu sú:

-          Zlepšenie flexibility

-          Spevnenie svalového korzetu

-          Zlepšenie mobility chrbtice

-          Zlepšenie držania tela

-          Odstránenie svalovej disbalancie

-          Odstránenie bolesti chrbta

Ale práve popisovanie Pilatesu takýmto spôsobom často odrádza ľudí, čo i len prísť a vyskúšať Pilates pred tým, ako vzniknú akékoľvek zdravotné problémy spôsobené dlhodobým zanedbávaním dôležitých aspektov popísaných vyššie v denno-dennom živote, alebo pri pravidelnom športovaní.

Áno, najčastejšie sa stretávam, že ľudia objavia Pilates až keď majú zdravotné problémy s chrbticou, resp. tieto problémy ich dostatočne motivujú pravidelne navštevovať lekcie Pilatesu. Tu je však dôležité zdôrazniť, že je veľký rozdiel cvičiť Pilates individuálne, a cvičiť Pilates v skupine. Práve pri zdravotných problémoch je dôležitý individuálny prístup ku klientovi, ktorý sa nedá zabezpečiť v skupine, ale po absolvovaní kvalitných základov na individuálnej úrovni sú potom vhodné aj skupinové cvičenia. Skupinové cvičenia majú čaro svojej atmosféry, ktorá môže byť silným motivátorom. A to je veľmi dôležité na následnú pravidelnosť aj keď sa zdravotné problémy prestanú prejavovať. Ale či už cvičíte individuálne, alebo v skupine, je dôležité vnímať svoje telo a počúvať signály, ktoré nám vysiela, preto sa hodiny Pilatesu radia do foriem Body&Mind – kedy je pozornosť našej mysle v našom tele! A moja skúsenosť potvrdzuje, že keď začínate vnímať svoje telo, potom začnete pozorovať pozitívne zmeny a vaša myseľ sa s telom začne tešiť. Akýkoľvek pohyb, ktorý robíte s radosťou má niekoľko násobne lepší efekt. Radosť z cvičenia je vyššia a vyššia, a preto prestanete potrebovať motivátora „Zdravotné problémy“, a začnete chodiť cvičiť pre čisté potešenie z pohybu. Preto nečakajte na zdravotné problémy a príďte vyskúšať blaho, ktoré Vám vie Pilates ponúknuť na vlastnom tele.

Komentáre typu, že v dnešnej uponáhľanej dobe nemáte čas si vám dovolím vyvrátiť, lebo to nie je o čase, ale o prioritách... V dnešnej dobe sú možnosti veľmi široké na cvičenie. Napríklad ráno pred prácou v Riverpark Dance School (www.tancuj.sk), alebo večer v Hamilton Club-e (www.hamiltonclub.sk). Ak sa o Pilatese chcete dozvedieť trochu viac je ideálna novembrová akcia s MOVE Academy „Obľúbte si Pilates“(www.moveacademy.sk).

Copyright Reebok © 2019       
Made by TRIAD Advertising. Powered by SIMPLE WEB